Mitől lesz jó egy csók?
“Csókolózni ősi dolog, már a régi szanszkrit írásokban is szó esik róla. Ám hogy pontosan miért csináljuk, arra nincs száz százalékos magyarázat. Egy elmélet szerint régen az anyák előrágták a falatokat a gyerekeiknek, és aztán közvetlenül a szájukba juttatták. Elképzelhető, hogy ez az állatvilágból átvett szokás jelenik meg a csókolózásban” - mondja Krüger.
A szakértő szerint a csók manapság szó szerint az ismerkedés eszköze, mert egy csók alapján általában már mindkét partner tudja, hogy a másik passzolhat-e hozzá: egy csók rengeteget elárul a jellemünkről. Éppen ezért a frissen egymásratalált párok két legfontosabb “elfoglaltsága” a csókolózás és a közös nevetgélés, ami által éreztetik egymással, hogy összetartoznak.
De vajon miért van, hogy a hosszabb kapcsolatokban a csókok egyre rövidülnek? A csók a szakértő szerint elsősorban az egymáshoz való közeledés eszköze, így nem csoda, hogy az együttélés során elsikkad a szerepe.
Pedig a csók akár fontosabbnak is tekinthető, mint a szex, amit szükség esetén bárkivel lehet gyakorolni, míg csókolózni inkább a velünk mélyen kapcsolódó, szimpatikus emberekkel szeretünk.