5 dolog, amit messziről kerülj el, ha vállalkoznál
A cikk a caramella.hu szellemi tulajdonát képezi. Egészének vagy bármely részének akár online, akár nyomtatott formában engedély nélküli másolása, feldolgozása, jogsértő felhasználása szigorúan tilos; büntető- és polgári jogi következményeket von maga után.
1. Társulni olyannal, akivel nem illetek össze
Mielőtt, vagy miután vállalkozást alapítasz, könnyen előfordulhat, hogy lesznek olyan emberek, akik szeretnének maguknak kihasítani egy szeletet a tortából. Egy jó társ oldalán sokra viheted, de vannak ellenpéldák is.
Ha partnert választasz, elsőként a szakértelmét, tapasztalatát, lelkesedését kell mérlegelned, de nem szabad figyelmen kívül hagynod a belső hangodat sem. Az mindig megsúgja, érdemes-e társulnod az illetővel.
2. Tőkét szerezni másoktól
Nagyszerű érzés tudni, hogy vannak emberek, akik hisznek benned és szívesen fektetnének a cégedbe. De tudnod kell, semmi sincs ingyen; amint sikereket érsz el, ők benyújtják a számlát, és osztozkodnod kell velük a bevételeiden.
3. Megtartani az állásodat
Nem tudsz egyszerre két dologra is jól, teljes testhosszal koncentrálni. Ha úgy érzed, itt az ideje vállalkozni, a saját lábadra állni, akkor az időd 100 %-át a saját üzletednek kell szentelned. Ha nem így teszel, sosem leszel igazán sikeres.
4. Családtagokat, barátokat alkalmazni
Talán az anyukád szuper könyvelő. A legjobb barátod nagyon intelligens. És mindketten munkát keresnek. De tényleg megvannak azok a képességeik, amelyek a sikeres üzlethez feltétlenül szükségesek? Mi van, ha csak túlértékeled őket, pontosan az életedben betöltött szerepük miatt? Persze ha szakértők és kellő tapasztalattal rendelkeznek, az más tészta. Mégis, a családtagokkal nehezebb boldogulni: nehezebben adsz utasítást, nehezebben kérsz számon, és nehezebben bocsátod el őket. Ne vállalj ekkora kockázatot.
5. Felesleges dolgokra költeni
Szuper, ha van egy tágas, modern irodád a legújabb kütyükkel. Mégis, meg kell gondolnod, hogy a kezdetekkor ez valóban szükséges-e, vagy inkább az üzlet más részeibe forgatod be az így megspórolt tőkét. Én azt javaslom, légy szerény a költekezésben a kezdetekkor, így később sokkal bőkezűbb lehetsz az üzleteddel és önmagaddal is.
A helyes üzleti döntések erős alapot adhatnak induló vállalkozásodnak, és hozzásegíthetnek ahhoz, hogy gazdag és sikeres légy. Járj nyitott szemmel és vállalkozz okosan!